image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Minust

Olen 25 aastat aktiivselt koolitanud. Viimased 15 aastat olen tegelenud meeskondade ja juhtide coachingu ning supervisiooniga.

Kuid alustades algusest 🙂 …..

Ülikooli ajal kutsuti mind tööle suurde tehasesse personali projektijuhiks. Peale seda kui olin juhtkonna koosolekul väikese koolituse teinud personalijuhtimisest (mis oli minu lõputöö) tundsin, et õpetamine on minu tee. Asutasin koos koolikaaslasega koolitusettevõtte. Nüüdseks on sellest möödas juba 25 aastat.

signe vesso koolitus

Jätkasin õpinguid teadusmagistratuuris ja asusin õppima psühhoterapeudiks Skandinaavia Gestaltteraapia Instituudis. Kuna olin  väikese poja ema ja õpingute maht kasvas, siis tegin valiku  minna edasi teraapiaõpingutega ning teadustööga jätkata tulevikus. Terapeudi sertifikaadi sain 11 aastat hiljem. Õpingute käigus sai mulle üha enam ja enam selgeks, mis on see, mida ma tahan teha. Mõistsin suurt erinevust akadeemilise õppe ja praktilise kogemusliku õppe vahel – olin hämmastunud kuivõrd palju ma  õppisin iseenda ja inimeste kohta.

Sain aru kuivõrd oluline oleks selline kogemus juhtide jaoks. See aitaks mõista ja juhtida ennast, samuti mõista meeskonna toimimise mehhanisme. Mu mõtted hakkasid liikuma selles suunas, et leida viis kuidas juhid saaksid neid samu printsiipe, mida õpetatakse terapeutidele kasutada juhtimises – pidades tulemuslikke vestlusi töötajatega. Sõna coaching oli siis Eestis täiesti tundmatu 🙂

Selleks, et  õppida teisi lähenemisi inimestega töötamisel ja muudatuste juhtimisel läksin NLP (neuro-lingvistiline programmeerimine) praktiku väljaõppesse. Sain Erickson Colleage sertifikaadi ja olin järgmisele väljaõppe grupile koolitaja assistent. Võib küll öelda, et olin NLP-st vaimustunud! Koos uute praktiliste tööviisidega, mida kasutasin oma töös meeskondade ja juhtidega kasvas mu sees tugev veendumus, et meeskondade juhid vajavad samuti neid teadmisi ja oskusi.

Kolmandaks põhjalikuks koolituseks oli  superviisori ja coachi väljaõpe. Selleks ajaks olin juba omandanud  isikupärase käekirja – mind olid mõjutanud gestalt, NLP, psühhodraama, protsessitöö, lahenduskeskne lähenemine, loovtehnikad, väärtustav uurimine, süsteemne lähenemine. Superviisori ja coachi väljaõpe aitas kogemuste pagast süstematiseerida ja integreerida ning saada oma uuelt õpetajalt veel uusi lähenemisi.

Enne supervisiooni õpingute alustamist kolisin Tartust Tallinna oma praeguse abikaasa juurde ja olin väga õnnelik väikese tütre üle.

Olin harjunud olema pidevas arenguprotsessis – mis edasi? Kiirelt sündis otsus jätkata akadeemilisi õpinguid EBS -i juhtimisteaduse doktorantuuris – et anda tiivad oma vanaduspõlve unistusele. Mul ettekujutlus endast 90.aastase õppejõuna, kellel on midagi noortele jagada ning kes jätkuvalt õpib noortelt inimestelt. Praegu on sinna veel aega 🙂 Kuid doktoritöö coachingu kultuurist ja coachingul baseeruvast juhtimisstiilist  valmis 2016.aastal.

Olen õnnelik, et teostan oma unistust õpetada juhtidele coachingul baseeruvat juhtimisstiili. Lisaks koolitan uusi superviisoreid ja coache, et väärtused ja oskused, mida oluliseks pean leviksid. Olen ISCI (International Supervision and  Coaching Institute ) asutajaliige ja algusaastate juht. Aitasin käivitada Eestis esimese eesti keelse superviisorite ja coachide väljaõppe.

Olen tänulik, et mul on au olnud olla kaheksa aastat Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu juhatuse esimees ja aidata kaasa supervisiooni ja coachingu  arengule. Mulle on südamelähedane kõik, mis toimub haridusvaldkonnas.

Ma olen tänulik  juhtidele ja meeskondadele, kellega olen koostööd teinud. Ma usun positiivsetesse muutustesse, usun meeskondade  suurde potentsiaali. Kui räägitakse, et üksikisikud kasutavad oma võimetest ca 5-10 %, siis mõelge, mis potentsiaal on meeskondadel..…..

 

 

Niimoodi kirjeldavad mind kolleegid ISCI-st

Signe mõistab sügavuti, mis toimub meeskondades. Olles väga pädev meeskondadega töötamisel omab ta struktueeritud ja süsteemset lähenemist. Kui meeskond oma mõtetes laiali läheb, siis Signe teeb kiirelt mõne joonise või mudeli, mis aitab tervikpilti näha. Märkab kiirelt seda, mis on pildilt puudu.

Signe puhul võib välja tuua kolm spetsiifilist tugevust – esiteks, läbinägelikkus sellest, mis toimub – “röntgenipilt”. Teiseks tugevuseks on leidlikkus seostada asju ja lahendusi leida. Kolmandaks iseloomustab Signet loovus, mis on aluspinnaseks- nii töös kui oma elu ehitamises.

Signe on rõõmus, lahe ja loominguline, talle meeldib asju teha kirglikult. Koostööd iseloomustab palju fun-i ja paindlikkus. Signe puhul on loovus ja ratsionaalsus omavahel tasakaalus. Ta on kiire mõtlemisega ja hästi efektiivne. Signe oma olemuselt on autentne, äärmiselt loomulik, ehe. Julgeb olla see, kes ta on – mistahes olukorras. Signe võib olla nii leebe kui vajadusel jõuline, kuid enamasti juhib protsesse kergelt ja asjad toimuvad justkui iseenesest. Omab sisemist jõudu. Signe teab, mida vajab ja tahab ning seda, mis talle ei sobi. Temaga on lihtne ja selge suhelda.

Isci tiimSigne on tugev organisatsioonide supervisioonis ja coachingus. Lisaks pikaajalisele praktilisele kogemusele on Signe teaduspõhine, tal on põhjalikud teadmised muudatuste juhtimisest, juhtimisest ja koostööst.
Ta on andnud märkimisväärse panuse ESCÜ juhtimisel, viies organisatsiooni uuele tasandile.
Kokkuvõtteks võib öelda, et arendamise “võlukepike” on Signel olemas. Ta teab, kuidas seda kasutada.

 

 • Signe on:
 • 25. a juhtide ja meeskondade koolitaja
 • 8.taseme superviisor ja coach (läbinud ESCÜ kvaliteedisüsteemi)
 • ISCI (International Supervision & Coaching Institute) asutajaliige, põhiõppejõud coachide ja superviisorite väljaõppes
 • Äripäeva Akadeemia coachingu programmi koolitaja
 • Autor (coachingu ja juhtimisalased teosed)
 • Signe taust:
 • Tartu Ülikool majandusteaduskond (kaubandus, turundus)
 • EBS juhtimisteaduse doktorantuur, filosoofia doktor
 • Gestaltterapeudi väljaõpe (GIS- International)
 • NLP väljaõpe (Erikcson Colleage)
 • Coachi/superviisori väljaõpe (Der Rote Faden, Saksamaa)
 • Team Coach (Erikcson Colleage)
 • Signe kogemus:
 • meeskondade arendamine
 • juhtide arendamine
 • coaching ja supervisioon
 • muudatuste juhtimine
 • juhtide koolitamine – juhtimisoskused, coachingu oskused, arenguvestlused, meeskonna juhtimine, muudatuste juhtimine
 • kovisiooni koolitused

Ava CV

signe
Signe Vesso

preload images