KOLLEEGIDE TAGASISIDE

image_pdfimage_print

Isci tiim   Sain eelmisel aastal kingituseks kolleegide tagasiside 🙂

Signe mõistab sügavuti, mis toimub meeskondades. Olles väga pädev meeskondadega töötamisel omab ta struktueeritud ja süsteemset lähenemist. Kui meeskond oma mõtetes laiali läheb, siis Signe teeb kiirelt mõne joonise või mudeli, mis aitab tervikpilti näha. Märkab kiirelt seda, mis on pildilt puudu.

Signe puhul võib välja tuua kolm spetsiifilist tugevust – esiteks, läbinägelikkus sellest, mis toimub – “röntgenipilt”. Teiseks tugevuseks on leidlikkus seostada asju ja lahendusi leida. Kolmandaks iseloomustab Signet loovus, mis on aluspinnaseks- nii töös kui oma elu ehitamises.

Signe on rõõmus, lahe ja loominguline, talle meeldib asju teha kirglikult. Koostööd iseloomustab palju fun-i ja paindlikkus. Signe puhul on loovus ja ratsionaalsus omavahel tasakaalus. Ta on kiire mõtlemisega ja hästi efektiivne. Signe oma olemuselt on autentne, äärmiselt loomulik, ehe. Julgeb olla see, kes ta on – mistahes olukorras. Signe võib olla nii leebe kui vajadusel jõuline, kuid enamasti juhib protsesse kergelt ja asjad toimuvad justkui iseenesest. Omab sisemist jõudu. Signe teab, mida vajab ja tahab ning seda, mis talle ei sobi. Temaga on lihtne ja selge suhelda.

Signe on tugev organisatsioonide supervisioonis ja coachingus. Lisaks pikaajalisele praktilisele kogemusele on Signe teaduspõhine, tal on põhjalikud teadmised muudatuste juhtimisest, juhtimisest ja koostööst.
Ta on andnud märkimisväärse panuse ESCÜ juhtimisel, viies organisatsiooni uuele tasandile.
Kokkuvõtteks võib öelda, et arendamise “võlukepike” on Signel olemas. Ta teab, kuidas seda kasutada.

KAITSESIN DOKTORITÖÖ

image_pdfimage_print

Uurisin enda EBS-s kaitstud doktoritöös “Coachingu kultuuri arendamine läbi coachingul baseeruva juhtimisstiili” coachingu kultuuri ja coachingul baseeruvat juhtimisstiili Eesti organisatsioonides otsides vastust küsimusele “Kuidas suurendada juhtide mõju coachingu kultuuri kujunemisele organisatsioonis?”.

Töötasin organisatsioonide jaoks välja tööriiista, mis võimaldab määratleda kui tugevalt on organisatsioonis coachingu kultuuri tunnused esindatud. Teiseks töötasin välja tööriista, mille abil saab juht hinnata oma coachingul baseeruva juhtimisstiili tugevust.

Pärnu Konverentsid: Koolitus 2016

image_pdfimage_print
Koolituskonverents 2015

Pärnu Konverentsid: Koolitus 2016

25.novembril käisin Koolituskonverentsil Juhtimise töötoas jagamas mõtteid coachingu võimalustest ja trendidest. Näen selgelt kahte suunda. Ühelt poolt on coaching professionaliseerumas – coachid koonduvad ühingutesse, väljaõpe muutub oluliseks. Teiselt poolt on coaching minemas organisatsioonidesse sisse. Ühe paralleelina meenutab praegune protsess mulle aega, millal 20 a tagasi alustasin koolitajana. Tegin noore koolitajana väga palju müügi ja teeninduskoolitusi. Ikka väga palju 🙂 Kuid millalgi see aeg sai läbi…. Järjest enam hakkasid organisatsioonides samalaadseid koolitusi tegema sisekoolitajad. Nii oli mõistlikum ja soodsam organisatsioonile. Praegu on suurtes ettevõtetes sisekoolitusosakonnad ja see on tavapärane praktika. Samalaadset tendentsi näitavad värsked uuringud maailmas coachingu kohta. Värske 2014.a  ICF ja HCI organisatsioonisisese coachingu kasutamise uuring näitab, et 50% küsitletud organisatsioonidest kasutab sisemisi coach-e ning 82% organisatsioonidest kasutavad juhid coachingu oskusi.

Tasuta coachingu alane koolitus! Kiirustage!

image_pdfimage_print

Ilusat õppimise sügist kõikidele!

Mulle jäi silma üks coachingu kursus, mida teile soovitan. Algus 5.oktoobril! https://www.coursera.org/course/coaching

Ma pole kindel, et kas ma ise seekord jõuan selles osaleda, kuna tegelen oma doktoritöö lihvimisega ning olen hetkel väga hõivatud. Kuid kui te saate selles osaleda, siis olen rõõmus kui mulle ka tagasisidet jagate 🙂

Lisaks olete oodatud osalema 6.oktoobril Äripäeva Akadeemia poolt korraldatud koolitusele “Coachingu alused juhile”. http://akadeemia.aripaev.ee/?TrainingID=f6477c01-3cad-438f-a8a5-d92f5854fdaf

Minu vahepealsed õppimised

Olen ennast värskendanud coachingu ja supervisiooni vallas päris jõudsasti:) Augustis toimus Horvaatias Zadari Ülikoolis supervisiooni ja coachingu konverents, kus ma koos kolleegidega viisin läbi töötoa, mis jagas kogemusi rahvusvahelisest coachide ja superviisorite grupist, kus olen 2008.aastast osalenud. Lisaks kaardistasime töötoas coachingu ja supervisiooni meetodeid konfliktide lahendamiseks. Septembris toimus Bulgaarias Sofia lähistel selle sama grupiga kohtumine, kus vahetasime uusi meetodeid coachingust ja supervisioonist ning lahendasime juhtumeid.

50 parimat juhtimise blogi 2015.aastal

image_pdfimage_print

Jagan teiega suveks lugemiselamusi 🙂

2015 parimat juhtimise blogid

Teie ees on 50 parimat juhtimise blogi.

Sellisel viisil pannakse pingerida kokku neljandat aastat.

Need, kes on ülespoole liikunud – on märgitud rohelise värviga. Allapoole liikunud on punased

 

.

2015 Rank (2014) Blog Owner Alexa Rank (7/1/15) Blog Summary / Focus

1

(1)

Michael Hyatt @MichaelHyatt Author, consultant and speaker TENNESSEE, US 19,188 (9,776) Frequent and interesting blogger (3-4 times a week) on leadership development (intentional leadership) and related issues from this popular author and trade publishing expert.

2

(3)

Wayne Dyer @DrWayneWDyer Author and speaker HAWAII, US 117,027 (177,387) Main focus of this blog, from the popular multi-book author is personal leadership or self-development and finding ways to better motivate yourself and others.

3

(47)

John Maxwell @JohnCMaxwell Author, Consultant, coach and speaker FLORIDA, US 136,861 (2,254,671) Very popular and best-selling author in the leadership realm whose blog focuses on the qualities and competencies needed to be a leader in many organizational settings.

4

(2)

Dan Rockwell Leadership freak @Leadershipfreak Coach, trainer, mentor PENNSYLVANIA, US 149,336 (105,309) This blog seeks to offer broad leadership, coaching and mentoring to individuals in regular 300 words or less articles. Dan also well understands the realm of social media.

5

(4)

Michael McKinney Leadership now @LeadershipNow Author, consultant, coach CALIFORNIA, US 168,645 (194,418) Long standing leadership development blog (leadership now) with a focus on leadership across all communities and not just business (although organizational life figures heavily).

6

(7)

John Hunter Curious cat @curiouscat_com Consultant MALAYSIA 345,875 (364,498) This blog is about managing through process thinking and improvement. Posts focus on systems thinking (lean, total quality, six-sigma etc.).

7

(5)

Michael Rogers @secondgleader Consultant, coach and Author UTAH, US 454,160 (282,310) Main focus is on leadership, but also covers many other topics including meetings, time management, teamwork and coaching.

8

(18)

Mike Figliuolo @thoughtLEADERS Consultant, coach, trainer OHIO, US 464,270 (648,679) Main focus is providing practical skill-building articles mainly in the areas of leadership, strategy, career development, communications and customer service.

9

(9)

Jon Gordon @JonGordon11 Author, speaker and consultant FLORIDA, US 472,953 (378,615) Main focus is on providing leaders with ideas for inspiring people and organizations to work with more vision, passion, positivity and purpose.

10

(10)

Dan McCarthy Great leadership @greatleadership Author and Consultant MASSACHUSETTS 482,160 (408,465) This blog is focused on executive leadership development and skill building from an experienced author and academic. Better OD and HR practice thinking is also covered.

11

(15)

Tanveer Nasseer @TanveerNaseer Coach, Author and speaker QUEBEC, CANADA 498,762 (545,450) Main focus is on helping managers to help to develop leadership and team-building competencies to guide organizational growth and development, and create a fulfilling sense of purpose in what they do.

12

(13)

Kevin Eikenberry @KevinEikenberry Consultant and speaker INDIANA, US  568,381 (465,513) Main focus is ideas, thoughts and suggested action steps to help leaders-the path towards Remarkable Leadership (and a Remarkable Life) by travelling from learning to action.

13

(8)

Karin Hurt Let’s Grow leaders @LetsGrowLeaders Author and Consultant MARYLAND, US 593,888 (373,769) This blog is focused on leadership growth development and skill building from an experienced author and speaker and consultant.

14

(16)

Jon Warner ReadyToManage @joncwarner Author, consultant and coach CALIFORNIA, US 594,856 (607,454) This blog covers many leadership/ management subjects as well as over 600 articles on soft skill development with a range of checklists and models.

15

(22)

Mark Sandborn @Mark_Sanborn Author, consultant, speaker COLORADO, US 618,947 (813,055) This blog focuses mainly on leadership development, personal development, better customer service, and teambuilding.

16

(29)

John Spence @AwesomelySimple Consultant, Author and speaker FLORIDA, US 632,519 (1,146,884) This blog has an international experience focus and concentrates on strategic thinking, teamwork, and leadership development topic areas.

17

(19)

Jesse Lyn Stoner SeaPoint Center@JesseLynStoner Consultant, Author and Coach CONNECTICUT, US 653,431 (685,288) Main focus is on leadership development and creating engaged workplaces. Aims to assist those who want to make a contribution, as a leader at work.

18

(32)

Gordon Tredgold Leadership Principles @GordonTredgold Line Mgr and Coach UK/Germany 662,264 (1,270,263) Areas of focus are Transformational Leadership, Operational Performance Improvement, Organizational Development, Program and Change Management and Creating Business Value via IT.

19

(21)

Art Petty @artpetty Coach, Trainer, Author ILLINOIS, US 702,131 (795,214) Main focus is on developing leadership skills, through building professional presence. Also focuses on critical thinking and decision-making.

20

(12)

Mike Myatt N2Growth @N2Growth Consultant and coach PENNSYLVANIA, US 708,972 (475,701) This blog is aimed at senior leaders and focuses mainly on strategy, innovation, career dynamics as well as organizational development.

21

(34)

Scott Herrick Cube Rules @CubeRules Consultant WISCONSIN, US 728,267 (1,307,860) This blog offers a range of leadership and soft skill development articles but from a different perspective-it’s aimed at individuals who work in cubicles who have to manage staff as well as manage their boss.

22

(NEW)

Colleen Sharen @ColleenSharen Professor and consultant CANADA 805,859 (-) This is a management focused blog based on research and practical application. It covers leadership, strategy, marketing, self-management, organizational behavior and teaching & learning.

23

(14)

Kevin Kruse @Kruse Author, Consultant, coach and speaker PHILADELPHIA, US 873,684 (523,550) Popular speaker and author focusing mainly on employee engagement, leadership, keynote speaking, entrepreneurship

24

(28)

Ben Lichtenwalner Modern servant leader @BLichtenwalner Consultant and Coach MICHIGAN, US 921,335 (968,845) This blog aims to promote the concept of servant leadership, helping leaders to increase awareness, adopt the practice and take action.

25

(11)

Bob Burg @BobBurg Author and speaker FLORIDA, US 950,805 (431,243) Blog’s focus is on many of the ideas contained in Bob’s books which essentially relate to building relationships, networking and giving more in order to achieve more.

26

(17)

Tom Schulte Linked2Leadership @tomschulte Author and consultant GEORGIA, US  956,497 (625,250) This blog is run by one editing author and many other contributors globally with a main focus on leadership development, organizational health, and personal & professional career growth.

27

(33)

Ed Batista @edbatista Executive Coach and change consultant CALIFORNIA, US 1,025,280 (1,293,968) This site focuses mainly on leadership, coaching and change issues but covers other issues related to leadership from time to time.

28

(20)

Steve Roesler All things workplace @steveroesler Consultant / coach NEW JERSEY, US 1,086,499 (774,339) Main focus is on providing articles which help leaders develop by offering coaching advice to try out and additional skills and methods.

29

(30)

Wally Bock Three Star Leadership @wallybock Author and consultant N. CAROLINA, US 1,131,946 (1,146,884) Aimed at leaders at all level, this blog offers particular insights, information, tips, lists and pointers to help managers to perform at a better or higher level.

30

(6)

Chris Locurto @ChrisLoCurto Consultant, Coach and Speaker CALIFORNIA, US 1,190,876 (322,706) This blog offers a range of personal insights on leadership, managing people, and financial stewardship, posting articles 5 times a week.

31

(38)

Scott Eblin @ScottEblin Coach, author and speaker CALIFORNIA, US 1,208,794 (1,580,178) Main focus is on leadership development and coaching managers to have “the right” behaviors and mindsets to tackle future change.

32

(27)

George Ambler @GeorgeAmbler Consultant SOUTH AFRICA 1,212,089 (878,142) This site focuses on those interested in learning to lead more successfully in times of change, which requires a new set of leadership practices.

33

(25)

Terry St. Marie @Starbucker Consultant and Coach OREGON, US 1,468,105 (865,261) Optimistic blog focused mainly on the power of being positive as a person and a leader, and how to have more purpose, empathy and compassion, humility and love for others.

34

(35)

Susan Mazza Random acts of leadership @SusanMazza Consultant and Coach FLORIDA, US 1,452,711 (1,383,655) Main focus of the blog is translating leadership and OD theory into pragmatic strategies and practical applications to improve performance.

35

(24)

Todd Nielsen Slice of Leadership @toddbnielsen Author, consultant, speaker CALIFORNIA, US 1,470,922 (863,555) Main focus is on how leaders can attain greater productivity and to reject the status-quo though concentrating on better processes/methodologies.

36

(23)

David Zinger @davidzinger Consultant OTTAWA, CANADA 1,601,699 (846,261) This blog has a mix of research-based and practical approaches aimed at building more authentic relationships and achieve better results.

37

(39)

Gary Cohen CO2 Exhale @garybcohen Consultant, Coach and Speaker MINNESOTA, US 1,798,745 (1,538,386) Main focus is on leadership development, business communication, executive coaching and a range of ideas on improvement as a leader of any kind.

38

(36)

Michael Ray Hopkin Lead on purpose @michaelrhopkin Consultant and Speaker UTAH, US 1,874,923 (1,387,973) This blog mainly focuses on product/service management as a key leader task but also includes ideas on persuasion and working better.

39

(44)

Michael Lee Stallard @michaelstallard Consultant, coach and speaker NEW YORK, US 2,052,852 (1,998,756) Main focus is on leadership and management productivity and innovation plus team building, communications and executive coaching.

40

(41)

Sonia McDonaldLeadership HQ @LeadershipHQ1 Speaker and HR and OD Consultant AUSTRALIA 2,201,378 (1,720,429) This blog showcases a range of leadership and related articles as well as having a focus on employee empowerment and engagement

41

(37)

Andrew Bryant Self Leadership@SelfLeadership Author, coach and speaker SINGAPORE 2,244,146 (1,447,757) Main focus is on leadership development, business communication, executive coaching and a range of ideas on self development.

42

(31)

Steve Farber @stevefarber Author, speaker and Consultant CALIFORNIA, US 2,315,295 (1,199,037) This blog promotes the “Extreme Leadership” approach offering ideas and coaching/ communication to leaders at all levels.

43

(42)

John Agno @johnagno Coach and Author MICHIGAN, US 2,391,240 (1,340,912) Main focus is on coaching but also seeks to help leaders to gain greater clarity and focus while expanding self-awareness as they design the personal and professional life wanted.

44

(NEW)

Cheryl Cran @cherylcran Consultant and author CANADA 2,447,652 (-) Main focus is better leadership but with substantive emphasis on managing change and the impact of different generations in the workplace.

45

(50)

Frank Kanu Genius One @FrankKanu Consultant, Speaker FLORIDA, US 2,644,793 (2,958,673) To the point blog on management and leadership strategy and matters but with lots of broader areas of focus to stretch the creative thinking process.

46

(43)

Tom Foster Management blog @FosterLearning Consultant FLORIDA, US 3,069,287 (1,850,755) This blog focuses on the leadership of teams and whole organizations by looking at establishing better relationships at all levels.

47

(NEW)

Christine Comaford SmartTribes Institute @Comaford Consultant and author CALIFORNIA, US 3,391,454 (-) New York Times bestselling author Christine Comaford helps leaders navigate growth and change with a blog focused on better leadership (and the neuro-science that underpins our decisions).

48

(NEW)

Erika Andersen @erikaandersen Author and consultant NEW YORK, US 3,407,686 (-) Deep blog focused mainly on organizational visioning and strategy, executive coaching, and management and leadership development.

49

(48)

Ellen Weber Brain leaders & learners @ellenfweber Author and consultant NEW YORK, US 3,456,188 (2,642,782) Main focus is showcasing an academic model for a left/right side of the brain approach called MITA™ which aims to foster more innovative leading and learning.

50

(46)

Mary Jo Asmus @mjasmus Coach and Consultant MICHIGAN, US 3,775,229 (2,116,460) This blog focuses on leadership development with a main emphasis on improving, and sustaining relationships with the people.

Loe lähemalt: http://blog.readytomanage.com/best-50-leadership-blog-sites-in-2015/

Muudatuste juhtimine hariduses supervisiooni ja coachingu toel

image_pdfimage_print

Jagan teiega Huvitava Kooli poolt tehtud ülevaadet 19.mail 2015 toimunud haridusvaldkonna supervisiooni ja coachingu päevast. See päev oli üks osa suuremast protsessist, kus ca 1,5 aasta jooksul kohtusime regulaarselt hariduselu võtmeisikutega – ülikoolide, kohaliku omavalitsuse, koolijuhtide, õpetajate organisatsioonide, Innove, HTM ja Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu (ESCÜ) esindajatega. Protsessi juhtis 5-liikmeline ESCÜ meeskond.  Tänud teile Katrin, Sigrid, Karin ja Kreet erakordse koostöö eest! 19.mai päeva juhtisid Signe Vesso ja Katrin Aava.

Kooliuuendused viiakse ellu supervisiooni ja coachingu toel

19. mail kogunes Tallinna Ülikooli sadakond inimest, et mõtestada üheskoos supervisiooni ja coachingu meetodite abil muutunud õpikäsituse tähendust ning leida viise, kuidas soovitud muutused koostöös ellu viia. 

Supervisioonipäeva „Kuidas koostöös haridusstrateegia ellu viia?“ osalisi tervitas Tallinna Ülikooli Mare maja aatriumi põrandale kujutatud lilleõis, kus kõik hariduse sidusrühmad – õpilased, õpetajad, koolijuhid, lapsevanemad, kohaliku omavalitsuse, Innove, Tartu ja Tallinna ülikoolide ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad – leidsid omale õielehe. Lilleõie keskele võtsid koha Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu (ESCÜ) superviisorid, kes kogu päeva arutelusid juhtisid.

Päeva esimeses arutelus jagati omavahel viimase aja edulugusid hariduses ning tõdeti, et neid on palju. Räägiti näiteks õpetaja muutuvast rollist ja liikumisest ainekeskselt õpetamiselt õpilasekeskseks. Toodi esile Kiviõli I Keskkooli häid koostööpraktikaid Ettevõtliku Kooli ja Noored Kooli algatustega, mille tulemused väljenduvad tänaseks ettevõtlikes õpilastes, kes on algatanud mitmeid kogukondlikke ja üle-Eestilisi projekte, mis aitavad kaasa kohaliku elu edenemisele. Nenditi, et igas maakonnas asuvad Rajaleidja keskused ning Tallinna ja Tartu Ülikoolid pakuvad koolidele tuge muutunud õpikäsituse rakendamisel. Kinnitati, et koostöö erinevate hariduse osapoolte vahel on tihenenud ning koolid muutuvad järjest avatumaks.

Tarmo Valgepea tutvustab koolijuhtide arutelurühma edulugusid. Foto: HTM.
Kiviõli I Keskkooli edulugu. Foto: HTM.

Hariduse edulugusid jagades räägiti palju erinevatest algatustest, mis aitavad koolidel muutunud õpikäsitust rakendada ning üht neist – Vaikuseminutite algatust – oli kõigil võimalus kohapeal ka kogeda. Psühholoog ja terapeut Helena Väljaste rääkis Vaikuseminutite eesmärgist õpetada nii lastele kui täiskasvanutele oskusi, mis aitavad tänapäeva inforohkes keskkonnas oma tähelepanu juhtida, keskenduda ja elus ette tulevate pingetega iseseisvalt toime tulla. Tema juhendamisel prooviti läbi mõned lihtsad keskendumis- ja lõdvestusharjutused ning kogeti, kuidas märgata enda tundeid, mõtteid ja enesetunnet.

Helena Väljaste. Foto: HTM.

Päeva teise poole arutelud toimusid koolide meeskondades, kus koolijuht, õpetajate ja õpilaste ning lapsevanemate esindajad arutasid koos Rajaleidja keskuse spetsialisti, kohaliku omavalitsuse ja ülikooli esindajatega, milline võiks nende kool olla viie aasta pärast, kui muutunud õpikäsitus on rakendunud. Ühiselt lepiti kokku, kuidas koos tugi- ja koostöövõrgustikega oma eesmärke saavutada.

Milleks supervisioonipäev?  Supervisioonipäeval osalenud kogesid, kuidas supervisiooni ja coachingu meetodid toetavad tegevuste eesmärgistamist ja probleemide lahendamist ning teadlikku ja koostöist arutelu. Seekordne kohtumine polnud aga sugugi esimene – möödunud aasta oktoobris toimus 1. supervisioonipäev, kus toimusid töötoad ja töötati välja tegevuskavad. Alates sellest ajast on koos käinud ka pilootgrupid, kus on toimunud nii koolijuhtide supervisioon kui ka koolide meeskondade toetamine eesmärkide saavutamiseks.

Õpetajate arutelurühm 2. supervisioonipäeval. Foto: HTM.

ESCÜ ja Tallinna Ülikooli poolt algatatud protsess on kujundatud haridusstrateegia ellurakendamise toetamiseks, et suurendada erinevate osapoolte koostööd, kellest sõltub muutunud õpikäsituse reaalne rakendamine. Haridussüsteemis supervisiooni ja coachingu kasutusele võtmine aitab jätkusuutlikult ellu viia strateegilised muutused, et koolis oleks hea õppida ning õpetada, usuvad algatuse eestvedajad. „Tajun tugevalt, et eesti haridus on värskete energiate tuules!“ ütles ESCÜ superviisor Sigrid Melts päeva kokkuvõtteks.

http://huvitavkool.blogspot.com/2015/05/kooliuuendused-viiakse-ellu.html

Superviisori ja coachi väljaõpe

image_pdfimage_print
superviisori ja coachi väljaõpe

superviisori ja coachi väljaõpe Nelijärvel mai 2015

Maikuu on rahvusvaheline coachingu kuu. Seoses sellega olen ka mina olnud  mitmetel viisidel just coachinguga lähedalt seotud. Üks olulisi sündmusi oli   superviisorite ja coachide väljaõppe sessioon Nelijärvel. Kuna ISCI-s õpib praegu juba kaks lendu, siis otsustasime luua traditsiooni ühissessiooniks, mis pakub osalejatele mitmekesiseid võimalusi. Saime kogeda tööd suures grupis ja väikestes gruppides. Oli äärmiselt sügav, tähenduslik ja elamuslik sessioon. Olen tänulik, et saan olla õppejõuks niivõrd küpsetele ja lahedatele inimestele.

Grupi coachingu läbi juhi mõju ja muudatuste juhtimise võime tugevdamine

image_pdfimage_print

muudatuste juhtimineOlen väga rõõmus ja õnnelik:) Natuke aega tagasi jõudis minuni väike pakk, kus sees oli raamat. Raamat, kuhu oli valitud ka minu artikkel “Strengthening Leader’s impact and ability to manage change through group coaching.”

 

 

 

 

Viisin läbi uuringu 2009.a. ja 2010.a. , kus uurisin grupi coachingu mõju juhtidele.

muudatuste juhtimineJuhtide tulemused olid 2010.a. paremad. Uurisin ka usalduse mõju tulemustele ning siin ilmnes tugev seos. Nendes meeskondades, kus usaldust hinnati kõrgemalt saavutas juht kõrgemad tulemused.

Superviisor ja coach Signe Vesso aitab organisatsioonidel nende unistusi ellu viia.

image_pdfimage_print

Eelmise aasta lõpus sain telefonikõne küsimusega – kas olen nõus rääkima iseendast Eesti Naisele. Lähemalt uurides selgus, et kavas on teha artikkel uue aja ametitest. Nii… ja selgus, et superviisor ja coach on ajakirjaniku uurimistöö viljana Eestis uue aja ametiteks 🙂

Lugu 2015 veebruari Eesti Naises:

Superviisor ja coach Signe Vesso aitab organisatsioonidel nende unistusi ellu viia

Signe Vesso coach

Signe Vesso coach

Signe: “Supervisioon ja coaching on mõlemad inimeste ja organisatsiooni arengut toetavad meetodid. Supervisioon pakub toetust neile, kes toetavad ja aitavad iga päev teisi inimesi, kes töötavad keerulistes valdkondades ja vajavad seetõttu ka ise nõustamist. Näiteks juhid, õpetajad, sotsiaalvaldkonna ja tervishoiu töötajad.

Teine oluline teema supervisioonis on toetada muudatuste elluviimist.”

Coachingu mõiste on aga tulnud spordimaailmast. Tennisetreener Timothy Gallwey uskus, et sportlase kaalukaim vastane on tema enda peas, mitte teisel pool võrku. „Coaching aitab leida lahendusi ja teostada neid viisil, mis on sobivam just sellele inimesele. Fookuses on tulemuslikkuse treenimine.”

Organisatsiooni ja meeskonna superviisori ja coachina on Signe muutuste toetamise protsessis justkui erapooletu kõrvalvaataja. “Süsteemis sees olles on raske teha suuri muudatusi ja vahel tuleb selleks esmalt ennast muuta. Kui teeme kogu aeg samu asju, ei tasu imestada, et saame samasuguseid tulemusi.”

Signe sõnastab oma rolli nii: “Aitan algatada organisatsioonis muudatusi ja neid ellu viia. Aitan näha olemasolevaid ressursse, mis toetavad eesmärkide saavutamist. Aitan kaardistada takistusi, mis segavad eesmärkidenijõudmist. Aitan meeskonna liikmeil omavahel läbi rääkida, dialoogi pidada ja motivatsiooni leida, lahendada raskeid situatsioone.”

Kõigepealt saab Signe kokku organisatsiooni juhiga. “Kaardistame koos praeguse olukorra. Vaatame üle, mis on missioon, visioon ja eesmärgid. Mis on see julge unistus, mille nimel me koostöö algas? Mida ja miks tahetakse saavutada?  Kuidas selle poole liikuda? Mis takistab?

Juhilt ootan tagasisidet, kuidas tema seda kõike näeb, mida pakub lahendusteks, millisteks muutusteks ta on valmis, kui palju on nõus panustama, keda kaasama?

Signe sõnul ei sünni sel moel jäik tegevuskava, vaid muutuv ja täienev, reaalsusega kooskõlas olev plaan. „Kohtume osalejatega kokkulepitud arv kordi (enamasti 6-10 korda), teeme valikuid ja otsuseid, nö. tegevusplaani – kes, mida teeb, mis kuupäevaks. Hiljem kaardistame, mis on tehtud. Mis on läinud hästi? Kui palju oleme unistuste pooleliikunud? Pilk on kogu aeg eesmärgil – kas see on jätkuvalt päevakorral

Mõistagi on see pikk periood, mille jooksul võivad asjaolud kiiresti muutuda, inimesed minna ja tulla ning lahenduste leidmine olla keerukas. Signe nimetab oma rollina lahenduste leidja ülesannet: „Ma ei ütle, et mida ja kuidas teha, vaid kuulan ja küsin, juhin protsessi. Aitan meeskonnal teadvustada valikuid ja teha otsuseid, kuid ei otsusta nende eest. Oleme koos kulgejad, ühise nägemuse loojad. Aitan unistusti teoks teha.”

 

preload images